Kolorowe fototapety w pokoju dziecięcym

kreatywne dzieckoPokój dziecięcy to nie lada gratka dla rodziców, kiedy przychodzi do jego aranżacji. Pierwszy prawdziwy pokój dla pociechy powstaje jednak wtedy, kiedy ona sama może razem z rodzicami wybrać odpowiednie tapety czy meble do swojej sypialni. Zazwyczaj warto zadbać o taki remont wtedy, gdy dziecko samodzielnie zacznie wyrażać swoje potrzeby. Przeciętnie ma to miejsce pomiędzy trzecim a czwartym rokiem życia dziecka. Oczywiście nie jest tak, że maluch powinien dostać wszystko to, czego zabraknie. Warto jednak pokazać mu kilka różnych wyselekcjonowanych wcześniej tapety w internecie czy kilka rodzajów mebli. Dzięki temu dziecko po remoncie będzie się czuło w swoim pokoju idealnie. Wielu rodziców popełnia błąd i aranżuje dziecku pokój-niespodziankę. Dlaczego jest to błąd? Przede wszystkim dlatego, iż często dziecku nie podoba się to, co widzi. Możliwość wyboru nie pozostawia na twarzy żadnych innych emocji, oprócz radości i zadowolenia z nowego, całkiem własnego pokoju dziecinnego.

Fantastyczne tapety wpływają na wyobraźnię dziecka


Na rynku można dziś zakupić szereg ciekawych tapet, które znów wkradają się w łaski polskiego społeczeństwa. Warto jednak zaznaczyć, iż nie są to typowo nudne wzory kwiatowe czy geometryczne z lat ’80 i ’90 ubiegłego stulecia. Dziś tapety są nie tylko wykonane z solidniejszych materiałów, ale mają także o wiele ciekawsze wzory. Warto wspomnieć chociażby o motywach bajkowych czy ciekawych krajobrazach. Dzięki fototapetom dziecko może mieć dziś na ścianach nawet zdjęcie swoje i swojej rodziny lub też fotografię z przyjaciółmi oraz swoim zwierzątkiem. Warto inwestować w tego typu materiały, ponieważ są nie tylko oryginalne, ale również często wodoodporne i odporne na zabrudzenia oraz zniszczenia. W pokojach dziecięcych z powodzeniem od paru lat stosuje się również tak zwaną tapetę z włókna szklanego. Warto jednakże zastanowić się nad motywem takim jak postać myszki Mickey i jej przyjaciół czy innych postaci bajkowych, które aktualnie upodobało sobie dziecko. Przede wszystkim ważne jest bowiem to, by w remontowanym pokoju najlepiej czuła się nasza pociecha.

Ukryte zakamarki tworzą w pokoju magiczny i tajemniczy klimat

Jeśli tata dziecka jest złotą rączką, może postarać się o umieszczenie w pokoju dziecka konstrukcji, które wystylizują pokój na wyspę piracką czy zamek księżniczki. Wiele pomysłów można znaleźć w internecie i w miarę możliwości nie bać się z nich skorzystać, jeśli dziecko będzie zadowolone z jakiegoś motywu przewodniego w swoim pokoju. Niektóre dzieci same chętnie pomogą przy sklejaniu różnych części czy nawet podawaniu przedmiotów. Nie od dziś wiadomo bowiem, że dzieci w wieku kilku lat wprost uwielbiają naśladować swoich rodziców. Paradoksalnie często bywa tak, że dziewczynki lubią przebywać z ojcami, natomiast chłopcy chwytają się typowo damskich czynności, które wykonuje na co dzień mama.
Warto zadbać o odpowiednio dostosowane do wzrostu dziecka meble

Male dziecko rośnie szybko, ale uwielbia spędzać czas przy biurku czytając pierwsze książki, pisząc pierwsze literki czy malując. Dla tak aktywnego dziecka przydadzą się z pewnością regulowane meble. W zależności od wzrostu dziecka biurko czy krzesło śmiało można odpowiednio wyregulować. Tego typu przedmiotów można szukać w salonach meblowych lub na aukcjach internetowych. W miarę możliwości dobrą opcją jest również wybranie się na pchli targ. Tam znajdziemy bowiem nie tylko ciekawe meble do pokoju dziecka, ale również inne warte uwagi elementy. Często z takich wycieczek rodzina wraca obładowana rzeczami nie tylko – jak to było w pierwotnym zamiarze – do pokoju dziecięcego, ale także salonu, sypialni czy kuchni. Warto wszakże pamiętać, by wszystkie przedmioty były nie tylko ładne, ale również w jakiś sposób funkcjonalne.

Aranżacja pokoju dla dziecka powinna być zabawą, w której bierze udział cała rodzina, a nie przykrym obowiązkiem. Jeśli chodzi o dziecięce fototapety, sklep z tapetami  gwarantuje klientom różnorodność i produkty wykonane z solidnych materiałów. Mowa tutaj nie tylko o sklepach tradycyjnych, ale także o sklepach online. Na stronie http://www.otostyl.com/pl/sklep/kategoria/kolekcje,1494,902,1.html można bez wychodzenia z domu obejrzeć mniej lub bardziej bajkowe kolekcje tapet i fototapet. Z kolei meble można łatwo znaleźć na aukcjach internetowych. Często rodzice sprzedają prawie niezniszczone meble z regulacją wysokości wtedy, gdy dziecko z nich wyrasta. Warto przeglądać tego typu ogłoszenia, ponieważ często można dokonać intratnego zakupu. Inną opcją jest oczywiście skorzystanie z tradycyjnych salonów meblowych, jednak tam ceny mogą być nieco wyższe. Wszystko zależy w efekcie końcowym od funduszy, którymi dysponuje rodzina.

line